9 super narzędzi na wyszukanie adresu e-mail

9 super narzędzi na wyszukanie adresu e-mail

Najlepsze metody na ustalenie każdego adresu E-MAIL – poznaj nasze sposoby!!! Firmy MSP nie mają dużych budżetów na zakup baz danych. Poza tym wiele baz pochodzących od zewnętrznych dostawców jest niskiej jakości. Marketingowcy w przedsiębiorstwach małych i średnich potrzebują wiedzy o wszystkich nowych sposobach i narzędziach na wyszukanie adresu e-mail. Przychodzimy więc z pomocą. Przeszukaliśmy sieć, znaleźliśmy i przetestowaliśmy  najlepsze sposoby na identyfikację adresu email potencjalnego kontaktu handlowego. Oto nasze rekomendacje i porady, które pozwolą na zbudowanie świetnego warsztatu pracy do budowy kompletnych baz danych.

1. Wypróbuj narzędzie Rapportive, aby zautomatyzować wyszukanie adresu e-mail

Rapportive to narzędzie zintegrowane z Gmail, które po zainstalowaniu pozwala po adresie email wyszukać szczegółowe dane o osobie, w tym profil LinkedIn, stanowisko firmowe, dane Skype i konto Twitter. Narzędzie to może posłużyć nie tylko do sprawdzenia poprawności e-maila, ale i do uzupełnienia informacji kontakcie (dotyczące kont na social mediach), którego dane mailowe już posiadamy.

raporrtive

2. Użyj wyszukiwarki Pipl, aby przeszukać tzw. głęboką sieć pod kątem wybranej osoby

Pipl przeszukuje tzw. głęboką sieć (deep web), której nie widzi Google czy Bing. Pipl szuka danych w źródłach, które mogę być niedostępne dla innych narzędzi. Wyświetla wszystkie konta społecznościowe powiązane z daną osobą.

pipl

 3. Wypróbuj podstawowe wyszukiwanie Google

Proste i podstawowe metody są niejednokrotnie najbardziej skuteczne. Warto zacząć od wpisania zapytania w wyszukiwarkę Google: „imię nazwisko” email „imię nazwisko” @ „imię nazwisko” kontakt „imię nazwisko” contact site:nazwadomeny.com (lub com.pl, lub pl)+”imię nazwisko” (pokażą się wszystkie strony z tej domeny, na której wspomniana jest szukana osoba) site:nazwadomeny.com+osoba@nazwadomeny.com (w tym miejscu wpisz adres, który wydaje ci poprawny i zobacz czy pokaże się w wynikach wyszukiwania)

4. Użyj narzędzia Mailtester.com, jeśli chcesz sprawdzić poprawność adresu e-mail

Jeśli domyślasz się adresu e-mail poszukiwanej osoby i chcesz sprawdzić jego poprawność, wejdź na stronę mailtester.com. Wystarczy wpisać adres e-mail a system sprawdzi czy jest on poprawny czy nie.

5. Sprawdź wariacje maila przez narzędzie Distilled.net

Firma Distilled.net stworzyła w oparciu o excela świetne narzędzie do sprawdzenia możliwych wariacji e-maila dla danego imienia, nazwiska, domeny. Po wpisaniu tych trzech danych system wyświetli listę potencjalnych adresów e-mail. Narzędzie to bardzo ułatwia wyszukanie adresu e-mail. Świetne!

6. Sprawdź format e-mail używany w danej firmie

W natłoku dostępnych narzędzi on-line nie zapominajmy o prostej analizie łatwych do wyszukania danych. Większość, w szczególności dużych firm, ma jeden format maila dla wszystkich pracowników. Spróbuj w Google wyszukiwania „@nazwadomeny” a w wynikach wyszukiwania może pojawić się email osobowy, który posłuży jako format dla stworzenia maila dla szukanej przez ciebie osoby.

7. Do szybkiego wyszukiwanie użyj wtyczki Datanyze Insider

datanyzer

 

Datanyze Insider to wtyczka do wyszukiwarki Chrome lub Firefox. Po jej zainstalowaniu, jeśli przeszukując sieć, natkniemy się na jakąś ciekawą osobę, z którą chcielibyśmy nawiązać kontakt handlowy, wystarczy zaznaczyć jej imię i nazwisko. Po kliknięciu na prawy klawisz myszy pojawi się menu, z którego należy wybrać polecenie przeanalizowania danych. Po chwili system wyświetla adres email oraz oblicza jego procentową trafność.

8. Zainstaluj wtyczkę SellHack i korzystaj z 10 darmowych wyszukiwań w miesiącu

sellhack

SellHack jest rozszerzeniem wyszukiwarki podobnie jak Datanyze. Narzędzie przeszukuje dostępne publicznie dane celem ustalenia adresu e-mail. Wersja bezpłatna pozwala na wyszukanie 10 adresów e-mail miesięcznie, a podstawowa abonament (koszt 9 USD) na miesiąc daje możliwość ustalenia 50 adresów.

9. Wyszukaj adres email po nazwie domeny z Email Hunter

emailhunter

E-mail Hunter pozwala na wyszukanie adresu po nazwie domeny. Do pola wyszukanie należy wpisać nazwę domeny a system przeszuka dostępne adresy e-mail w tej domenie. Umożliwia sprawdzenie wzoru emaila w danej firmie. Wyszukiwanie 250 domen miesięcznie jest darmowe, powyżej tej liczby wyszukiwanie jest już płatne a podstawowy plan miesięczny zaczyna się od 49 USD.

Opublikowano w kategorii: