Wtyczki społecznościowe do WordPressa

Wtyczki społecznościowe do WordPressa

12 polecanych plugin-ów

Wtyczki społecznościowe powodują pojawienie się przy każdym poście na naszym blogu paska z ikonami mediów społecznościowych, na które czytelnik może kliknąć, żeby podzielić się treścią w swoich kanałach social. Każdy blog powinien mieć podpięte takie wtyczki ułatwiające udostępnianie treści na serwisach Facebook, LinkedIn, Twitter etc.

Strony www działające na WordPressie mają ułatwione zadanie – dostępnych jest wiele wtyczek kompatybilnych z tą platformą. Wystarczy wybrać odpowiednią wtyczkę pasującą wyglądem, funkcjonalnością i obsługującą media, jakie nas interesują i zainstalować w panelu administracyjnym (Wtyczki/Dodaj nową).

Wtyczki społecznościowe – wygląd, możliwości kastomizacji, dodatkowe, funkcje

Wtyczki różnią się nie tylko wyglądem, ale i możliwościami dopasowania oraz dostępnymi funkcjami. W zależności od rodzaju wtyczki można zmieniać wygląd ikon, wybrać miejsce wyświetlania się paska, dodać dodatkowy tekst zachęcający do dzielenia się treścią, włączyć lub wyłączyć licznik udostępnień. Niektóre oferują nawet więcej funkcji jak np. możliwość włączenia rekomendowanych treści czy analityki.

Poniżej lista najpopularniejszych wtyczek poczynając od tych dających największy wachlarz funkcji i możliwości dopasowania:

Shareaholic

1

 

 

 

LessButtons

2a

 

 

 

 

 

 

 

 

Share Buttons by AddThis

3

 

 

 

ShareThis: Share Buttons and Social Analytics

4b

 

 

 

 

 

 

AddToAny Share Buttons

5b 5a 5c

 

 

 

 

 

 

Social Sharing Toolkit

6

 

 

Flare

7

 

 

Digg Digg

8a 8b

 

 

 

 

 

 

 

 

Sociable

9

 

 

Simple Social Icons

10

 

 

Social Media Widget

11

 

Social Media Buttons & Widgets

 

12